19 gru 2016

A może tak coś innego niż Semilac?

Dzisiaj, tak jak wskazuje na to tytuł, chciałabym porozmawiać o hybrydach innych niż Semilac :) Jak wiele z Nas wie firm mających w swojej ofercie lakiery hybrydowe jest bardzo dużo. Zaczynając od Neonail, Indigo (które bardzo mnie kuszą!), Shellac i kończąc np. na Bling. Początkowo chciałam zacząć swoją przygodę z hybrydami Semilac. Jednak im więcej opinii czytałam, tym bardziej się zniechęcałam. Jak już pewnie wiecie dużo dziewczyn skarży się na uczulenie na lakiery tej marki (tak, wiem, że uczulić może wszystko, jednak tych opinii jest ogromna ilość). Chcąc tego uniknąć zrezygnowałam z ich kupna, chociaż muszę przyznać, że mają fantastyczną gamę kolorów. Chęć przerzucenia się na lakiery hybrydowe była bardzo silna, a z pomocą przyszła moja koleżanka, która poleciła mi Estetiq :) I wiecie co? Przepadłam! Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego zapraszam do czytania dalej...

19 sie 2016

Zacznijmy od mojego zestawu...

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać co składa się na mój zestaw do paznokci. :) Ale najpierw parę słów o początkach mojej pasji. 
Wszystko zaczęło się już w ostatniej klasie gimnazjum. Wtedy kolekcjonowałam zwykłe lakiery, kombinowałam z malunkami, ozdobami. Lecz w tamtej chwili nie myślałam o tym na poważnie. Przygodę z hybrydami zaczęłam w trzeciej klasie liceum, kiedy to zakupiłam swój pierwszy zestaw wraz z lampą. Jednak po jego użyciu zraziłam się i rzuciłam to wszystko w kąt. Dlaczego? Lakiery hybrydowe, które wtedy kupiłam, nie chciały zejść z paznokci, przez co uszkodziłam płytkę. Jak później przeczytałam na etykietce były to lakiery żelowe. Małe, w czarnych plastikowych buteleczkach. Po tej przygodzie schowałam cały zestaw do szuflady i szukałam innych marek, jednak ceny mnie przeraziły. Tak było do listopada 2015 roku, kiedy nagle koleżanka ze studiów poleciła mi markę Estetiq. I to był strzał w dziesiątkę. Tym lakierom i produktom jestem już wierna od grudnia i nie zamierzam ich zmieniać. Więcej o nich napiszę w innym poście. :) A teraz czas zaprezentować Wam to co udało mi się "uzbierać" przez ten czas. 
Zapraszam do czytania pierwszego i długiego postu. :)